Przedszkole Promyczek

Przedszkole „Promyczek”

Przedszkole „ Promyczek” zapewnia opiekę dzieciom w wieku od 3 do 6 lat.

Zapewniamy opiekę dla naszych podopiecznych od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-18:00.

Placówka funkcjonuje cały rok kalendarzowy. Placówka jest nieczynna w dni ustawowo wolne od pracy, święta oraz 24 grudnia.

Zapewniamy profesjonalną opiekę  i edukację poprzez stworzenie domowej atmosfery, pełnej akceptacji i bezpieczeństwa.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych maluszki i starszaki. Zajęcia te dostosowane są do możliwości psychofizycznych dzieci.

Dzieci dużo czasu spędzają na dworze, niezależnie od pory roku korzystają z placu zabaw wyposażonego w różnorodny sprzęt, który pobudza ich wyobraźnie i stwarza warunki do ciekawych zabaw ruchowych.

Uroczystości przedszkolne

W naszym przedszkolu ciekawy jest każdy dzień. Jednak szczególnie atrakcyjne są te uroczystości które organizowane są dla naszych milusińskich i ich rodziców oraz dziadków.

Zapewniamy, że  wiele z nich na stałe wpisze się  do naszego  kalendarza, są to:

• Pasowanie na Przedszkolaka
  • Wigilia i Jasełka
  • Dzień Babci i Dziadka
  • Bal Karnawałowy,
  • Wielkanocne Spotkanie z Zającem
  • Dzień Rodziny
  • Żegnamy Przedszkole

W naszym przedszkolu prowadzimy cykle zajęć o różnej tematyce np: kulinarne, eksperymenty, origami, nietypowe święta.

Są również wycieczki zorganizowane tak żeby dzieci mogły jak najwięcej się nauczyć i zobaczyć.

OPŁATY:

Wpisowe – 100 zł

Jest to opłata wnoszona przez rodzica lub opiekuna jednorazowo i bezzwrotnie z chwilą podpisania karty zgłoszeniowej w celu rezerwacji miejsca.

Czesne – 530 zł + catering 11 zł/ dzień

Zapewniamy cztery posiłki dziennie (dostarczane przez firmę cateringową) dostosowane do wymagań dietetycznych dzieci.

W przypadku zgłoszonej nieobecności dziecka przez rodzica najpóźniej do godziny 8:50 danego dnia, zwracana jest stawka żywieniowa w kolejnym miesiącu pobytu.

Rodzeństwo – ZNIŻKA – 20% od czesnego na drugie dziecko

(w przypadku, gdy drugie dziecko uczęszcza do opiekuna dziennego, zniżka odejmowana jest od czesnego za przedszkole).

Dodatkowe coroczne opłaty jednorazowe:

- Ubezpieczenie

- Wyprawka na przybory papiernicze zakupione przez Placówkę Promyczek – 100 zł.

Rodzice lub opiekunowie zobowiązani są wpłacać czesne z góry do 10 dnia każdego miesiąca.

Wpłaty można dokonać gotówką w biurze placówki lub na konto Przedszkola Promyczek:

Bank Millenium  96 1160 2202 0000 0002 8268 4042

W ramach czesnego za przedszkole, dzieci uczęszczają na dodatkowe zajęcia:

- Glottodydaktyka trzy razy w tygodniu

- Dziecięca matematyka trzy razy w tygodniu

- Religia raz w tygodniu

- Rytmika siedem razy w miesiącu

- Zajęcia ogólnorozwojowe raz w tygodniu

- Zajęcia kulinarne raz w miesiącu

- Teatrzyki przygotowane przez nauczycieli.

Zajęciami dodatkowo płatnymi są angielski oraz tańce.

Wyprawka dla malucha:

Rodzic zapewnia wyprawkę dla dziecka, którą należy dostarczyć do Placówki przed rozpoczęciem sprawowanej opieki- najpóźniej w pierwszym dniu sprawowania opieki oraz bieżącego uzupełniania składu wyprawki. W skład wyprawki wchodzi:

-kapcie antypoślizgowe zapinane na rzepy

-ubranka do przebrania dostosowane do pory roku, zostawione w worku w szatni

-kołdra lub kocyk w poszewce, prześcieradło lub kocyk

(ewentualnie śpiwór który będzie służył za prześcieradło i kołdrę)

- przytulanka

-szczoteczka ,pasta do zębów i kubek(wymiana zalecana co 2 miesiące), ręcznik o wymiarach ok. 40×80 cm

-krem do twarzy najlepiej z filtrem UV

- pieluchy jednorazowe, oliwka/krem do ciała, wilgotne  chusteczki gdy dziecko potrzebuje podczas leżakowania

Maluszki powinny być ubrane w strój wygodny, który nie krępuje ruchów, umożliwia dziecku swobodne i samodzielne ubranie się oraz rozebranie. Strój powinien być dostosowany do pory roku i warunków atmosferycznych, ponieważ dzieci każdego dnia powinny przebywać na świeżym powietrzu.

Prosimy o trwałe podpisanie wszystkich rzeczy dziecka, także butów i worka.

Serdecznie zapraszamy do systematycznego odwiedzania naszej strony jak również do osobistego  odwiedzenia naszej placówki.