O nas

Placówka prężnie działa od września 2013r. Założycielem oraz dyrektorem jest Małgorzata Urban, posiadająca wyższe wykształcenie pedagogiczne. Osoba o wieloletnim doświadczeniu pracy
z dziećmi. Życzliwa w stosunku do rodziców, wychowanków i całego personelu
oraz podążająca za potrzebami dziecka.

• Placówka prężnie działa od września 2013r. Obecnie możemy zaoferować 54 miejsca dla dzieci w wieku od 1 roku życia do 6 lat (do 8 roku życia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi). Budynek dysponuje 4 salami edukacyjnymi, pokojem logopedycznym salą do integracji sensorycznej oraz salą zabaw na piętrze. Wszystkim dzieciom zapewniamy profesjonalną opiekę  i edukację poprzez stworzenie domowej atmosfery, pełnej akceptacji i bezpieczeństwa.

W każdej sali do dyspozycji grupy jest laptop oraz rzutnik z ekranem. Na wyposażeniu placówki znajduje się również tablica interaktywna oraz interaktywne urządzenie do gier edukacyjnych.

Wszystkie sale w budynku są klimatyzowane oraz cyklicznie ozonowane.

Monitoring znajduję się w 4 salach, korytarzach oraz na zewnątrz budynku.

Na tyłach placówki rozciąga się nowoczesny, dobrze wyposażony, ogrodzony plac zabaw
o powierzchni 600m2  na którym dla każdego dziecka znajdzie się interesujące miejsce do zabawy.

• Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej projektu pt.:„Promyczek-Przedszkole integracyjne” nasza oferta od września 2021r. rozwinęła się o dodatkowe specjalistyczne zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  • Zaletami grup integracyjnych dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, obserwujących na co dzień swoich rówieśników jest to iż nabierają większej pewności siebie, odnajdują swoje miejsce w środowisku, uczą się odważniej patrzeć na świat oraz nawiązują kontakty społeczne.
  • Pozostałe dzieci w grupie, przebywając z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczą się większej tolerancji wobec innych, akceptacji odmienności, odpowiedzialności i życzliwości, otwartości na problemy innych, opiekuńczości oraz troski o innych.
  • Naszym celem jest stworzenie placówki przyjaznej dzieciom oraz zapewnienie im  prawidłowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnej dojrzałości. Chcemy wypracować w dzieciach  poczucie własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Stały  kontakt z rówieśnikami rozwija poczucie koleżeństwa i akceptacji w grupie co stanowi nieoceniony dar zapewniający udany start w życie naszym pociechom.
  • Kadra pedagogiczna posiada wykształcenie kierunkowe oraz  wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, a jej priorytetem jest pozytywne motywowanie oraz właściwe oddziaływanie na naszych podopiecznych.
  • Promyczek jest otwarty na  współpracę z rodzicami oraz na  wszelkie nowości. Zależy nam na tym, aby nasze przedszkole było miejscem ciekawym, przyjaznym, a dzieci, które są pod naszą opieką będą mogły odkrywać i rozwijać swoje talenty i możliwości.